Bathroom

Szklane panele do łazienki, choć obecne na polskim rynku od niedawna, zyskały już sobie dużą rzeszę miłośników, która – co warto podkreślić – stale rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego – zmęczeni monopolem ceramicznych płytek, oddzielonych od siebie pstrokatymi fugami ludzie tęsknią do bardziej niestandardowych rozwiązań. Tę „niszę” doskonale zapełniły szklane panele.

Co sprawia, że są tak popularne?

Przede wszystkim ich uniwersalność – panele tego rodzaju można zamontować w każdym wnętrzu i praktycznie... wszędzie. Podłoga, front lub kant mebla, wolna przestrzeń między blatem a szafą – wszędzie tam szklany panel będzie wyglądał znakomicie. Ich dodatkowy atut, to poza uniwersalnością, pełna dowolność w ich zastosowaniu. To klient decyduje, jaka grafika, obraz, czy rysunek ma być wyeksponowany przy pomocy panelu ze szkła. Może więc to być zarówno jakiś rajski widok, kojąca zmysły fotografia lasu, rodzinne zdjęcie bądź ostatnie dzieło naszego małego Picasso.

Kolejny plus szklanych paneli to absolutna dowolność w ich zastosowaniu – kuchnia, łazienka, pokój dziecięcy... Co ciekawe, można umieścić je w różnych miejscach – nadadzą się świetnie jako wspomniane wcześnie „wypełniacze” pomiędzy meblami, jak również, jak główne, mocne akcenty np. na ścianach w salonie bądź korytarzu. Szklane panele to gorący produkt również z innego powodu – łatwego i trwającego niezwykle krótko czasu montażu. Nie trzeba tu kilku fachowców i godzin oczekiwania na sklejenie się kafelka z podłogą. Wystarczy pomysł, zamówienie, a zamontowanie szklanego panelu nastąpi bardzo szybko. Ostatnią, dla wielu najważniejszą zaletą paneli ze szkła jest łatwość ich czyszczenia. Wystarczy szybkie przetarcie szmatką. Znika więc problem wielogodzinnego szorowania płytek na kolanach i polerowania wypełnionych fugą rowków między nimi.

Płytki czy panele – czy po przeczytaniu tego ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Compare