Zwroty towaru

Zwroty towarów (po 25.12.2014r)

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od momentu otrzymania zamówionego produktu bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Prawo to obowiązuje w przypadku gdy zakup został dokonany przez Konsumenta (osobę fizyczną dokonującą zakupu niezwiązanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową)
Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. W przypadku produktów wielkogabarytowych sprzedawanych przez nasz sklep (np. wanny, płytki ceramiczne, kabiny prysznicowe, meble, lustra, brodziki, wanny itp.) koszt odesłania tych produktów może być wyższy niż koszt zwykłej paczki pocztowej.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia drogą mailową biuro@glassdex.pl

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.


Skutki odstąpienia od umowy
W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Zwrot towaru w trzech krokach:

  1. Wyślij drogą mailową oświadczenie o dokonywanym zwrocie.
  2. Skompletuj zwracany produkt i bezpiecznie go zapakuj. Produkty uszkodzone lub wysłane z opcją za pobraniem nie będą przyjmowane.
  3. Dostarcz na swój koszt zwracany produkt wraz z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy na adres: P.P.H.U Glassdex Dariusz Pecyna, Kruszewiec 110, 26-300 Opoczno

Koszty związane z wysyłką zwracanego towaru ponosi Klient.

Towar, który nie będzie podlegał zwrotowi z winy Klienta zostanie odesłany na koszt Klienta.

 Nie przyjmujemy żadnych przesyłek nadanych do nas za pobraniem.

POTRZEBUJESZ POMOCY?


Porównaj