Grafika

Metalizacja próżniowa

Metalizacja próżniowa

Metalizacja próżniowa jest technologią powlekania różnego rodzaju materiałów (metal, plastik, ceramika, szkło) cienką warstwą metalu. Metalizacja sprawia, że produkt zyskuje większą odporność i wytrzymałość, np. w przypadku metalu chroni go przed korozją. Jednocześnie powlekane tworzywo zyskuje dekoracyjny wygląd. Dzieje się tak za sprawą dostępnej kolorystyki, wykorzystywanej w tej technologii, czego przykładem są modne, klasyczne, a przy tym popularne złocenia.Próżniowa metalizacja

Próżniowa metalizacja natomiast mówi nam o tym, w jaki sposób materiały są powlekane metalem. Należy przez to rozumieć, że metal jest podgrzewany w komorze próżniowej do temperatury topnienia, a następnie cząsteczki metalu równomiernie pokrywają interesującą nas powierzchnię. Warto wiedzieć, że metalizujemy przedmioty bez względu na ich kształt, wielkość oraz rodzaj skomplikowania.

Sprawdź nasze możliwości

Sprawdź nasze realizacje w zakresie metalizacji próżniowej i przekonaj się o możliwościach tej technologii. Realizujemy rozmaite zamówienia – począwszy od metalizowanych, złoconych dodatków do łazienki poprzez uchwyty do szafek po złocenia na lampach, czy lusterkach i wiele innych. Przekonasz się o tym, odwiedzając naszą stronę, dedykowaną metalizacji próżniowej à [tutaj odnośnik do metalizacja24.pl – najlepiej jakieś graficzne rozwiązanie]Metalizacja próżniowa w praktyce

Metalizacja próżniowa, to wyjątkowo ekonomiczna technologia. Dzięki temu, że jest w stanie wytworzyć cienką warstwę metalu na interesującej nas powierzchni, wykorzystywana jest w wielu branżach:

- w przemyśle samochodowym i elektronicznym

- w produkcji zabawek i sprzętu gospodarstwa domowego

- w produkcji ozdób choinkowych i trumiennych (krzyże, ramki do zdjęć, litery alfabetu)

- przy produkcji elementów kosmetyków, lamp, luster, RTV

- w produkcji okuć szewskich, meblowych, okiennych itp.

- związanych z armaturą łazienkową

- w produkcji dewocjonaliów

- w produkcji biżuterii

- w produkcji akcesoriów łazienkowych i kuchennych

- w przemyśle odzieżowym i obuwniczymMetalizacja próżniowa i jej efekty

Metalizację próżniową stosuje się również w tym celu, by uzyskać powierzchnię błyszczącą lub matową. Jednocześnie może ona imitować takie kolory, jak złoto, srebro, chrom, czy inny metal o dowolnej barwie. Warstwa metalu w technologii próżniowej bardzo dobrze integruje się z materiałem, na który jest nakładana. Dzięki temu całość zyskuje lepsze parametry.

Metalizacja próżniowa, czyli zysk

Warto wspomnieć, że dzięki metalizacji próżniowej jedne elementy chronione są przed korozją (metalowe), ceramiczne i szklane zyskują nowy design, a plastikowe (w sposób zdecydowanie tańszy) nową, twardszą i odporniejszą warstwę. Dzięki czemu każdy z metalizowanych materiałów zyskuje istotną, nową jakość.


Porównaj