Listwy szklane – sposób na przełamanie nudy w łazience

Listwy szklane – sposób na przełamanie nudy w łazience

Twoja łazienka przestała Ci się podobać, ale nie chcesz kolejnego remontu? Może więc lepszym pomysłem będzie dodanie kilku elementów, które ją odmienią a nie będą kosztowały fortuny. Czasami wystarczy dobry pomysł i kilkaset złotych, aby łazienka wyglądała jak nowa.

Listwy szklane – dopełnienie płytek

Jeśli w Twojej łazience ściany pokryte są jednobarwnymi płytkim skorzystaj z kolorowych listew szklanych, które je nieco urozmaicą. Najprostszą opcją jest doklejenie barwnych pasków nad płytkami. Jest to najtańsza opcja, która nie wymaga ani dużych nakładów finansowych ani pracy. Wystarczy zamówić listwy szklane, dokupić do nich odpowiedni klej i można, nawet samodzielnie, dokleić kolorowy ozdobnik do swoich płytek. Taka delikatna listwa odcinająca się na tle innych płytek nada całości wyrazistości i odświeży wygląd pomieszczenia.

Jeśli jedna listwa to za mało możesz przykleić kilka kolorowych pasków nad płytkami. W ten sposób powstanie interesujące, nowoczesne dzieło sztuki.

Kolejnym sposobem wprowadzenia zmian w łazience jest wstawienie kolorowych, szklanych przerywników pomiędzy płytki. Paski między płytkami wyglądają bardzo efektownie, ale niestety ich montaż wymaga nieco zachodu. W tym wypadku trzeba skorzystać z usług glazurnika, który wytnie odpowiednie otwory na listwy, a następnie je w nich zamontuje.

Listwy szklane – rama lustra

Kolejnym ciekawym pomysłem może być wykonanie obramowania lustra ze szklanych listew. By takie lustro wykonać wystarczy tafla np. ze starego lustra, które posiadasz w domu, listwy szklane w wybranym przez Ciebie kolorze oraz klej, którym połączysz lustro z listwami. W zależności od wielkości i komplikacji ramy możesz wykonać ją sam lub zaprosić do domu fachowca, który Ci pomoże w wykonaniu tego zadania.

Szklane listwy mogą być ciekawym urozmaiceniem łazienki. Dzięki nim można niewielkim kosztem odświeżyć jej wygląd i sprawić, że będzie nietuzinkowym pomieszczeniem.

1Komentarze

  • Avatar
   Antyki.xyz
   lut 17, 2019

   Ciekawe rozwiązanie z listwami szklanymi. Dodatkowo podświetliłabym je delikatnie taśmą led. Szkło to materiał transparentny, bardzo podatny na światło

Zostaw odpowiedź

* Nazwa
* E-mail (Nie publikowany)
   Strona www (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod
Porównaj