Jak czyścić panele szklane?

Jak czyścić panele szklane?

Jednym z nowych trendów w aranżacji wnętrz jest wykorzystanie do dekoracji pomieszczeń paneli szklanych. Szkło z efektownym nadrukiem wspaniale prezentuje się w salonie czy sypialni, ale doskonale sprawdza się przede wszystkim w łazience i kuchni, gdzie nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim chroni ściany przed zbrudzeniami i wilgocią. Niestety w tych pomieszczeniach panele narażone są na częste zabrudzenia. Dziś kilka słów o tym jak je czyścić, aby przez długi czas wyglądały wspaniale.

Narzędzia

Szkło wykorzystywane do produkcji paneli szklanych jest trwałe, ale jego powierzchnia jest bardzo delikatna. Korzystając z nieodpowiednich narzędzi i środków czyszczących można łatwo doprowadzić do jej uszkodzenia. Dlatego bardzo ważne jest zebranie zestawu narzędzi, które pozwolą jak najlepiej dbać o czystość pokrytej przez panele powierzchni. Przede wszystkim każdy właściciel paneli powinien mieć w domu specjalną myjkę zakończoną gumką, która pozwoli ściągnąć z paneli nadmiar wody. Ten przyrząd najlepiej sprawdza się podczas osuszania paneli znajdujących się w łazience. Poza myjką trzeba mieć również miękką ściereczkę np. z mikrofibry, dzięki której łatwo można pozbyć się wszelkich zabrudzeń, w tym również osadu z mydła czy tłustych plam. Warto mieć również pod ręką ręczniki papierowe, które świetnie polerują powierzchnie szklane i nadają im piękny połysk.

Środki chemiczne

Do czyszczenia paneli szklanych można wykorzystywać większość środków przeznaczonych do mycia szyb oraz elementów ceramicznych. To jaki środek czyszczący najlepiej sprawdzi się do mycia paneli zależy w dużej mierze od pomieszczenia, gdzie są one umieszczone. W przypadku szklanych paneli zdobiących sypialnię czy salon najlepszy będzie zwyczajny płyn do szyb. Nieco inaczej jest w przypadku paneli montowanych w łazience. Tutaj poza zwykłym kurzem na powierzchniach szklanych pojawia się także osad z kamienia i mydła. W wielu wypadkach sam płyn do szyb sobie nie poradzi i konieczne jest skorzystanie ze środków przeznaczonych do czyszczenia ceramiki łazienkowej. Trzecim miejscem, gdzie  często montowane są szklane panele jest kuchnia. Charakterystyczne dla tego pomieszczenia są osady tłustego kurzu. Stąd też do czyszczenia paneli kuchennych najlepiej użyć ciepłą wodę z płynem do naczyń. Można także wykorzystać specjalny płyn do czyszczenia kuchennych powierzchni ułatwiający pozbycie się tłustego brudu.

Dla zwolenników Eco

W Polsce z roku na rok rośnie liczba osób, które w miarę możliwości rezygnują z chemikaliów i korzystają z naturalnych środków czyszczących. Jeśli zaliczasz się do grona zwolenników życia ekologicznego to nie musisz martwić się czyszczeniem paneli szklanych. Większość zabrudzeń zniknie jeśli przetrzesz je ściereczką zamoczoną w ciepłej wodzie. Po umyciu zabrudzeń skorzystaj z właściwości octu. Mieszaninę wody i octu wlej do butelki ze spryskiwaczem, spryskaj panele i dokładnie wytrzyj i wypoleruj całą powierzchnię. Do polerowania możesz wykorzystać papierowe ręczniki lub gazety. Mycie szklanych powierzchni octem nie tylko przywróci im czystość, ale również nada piękny połysk.

Zostaw odpowiedź

* Nazwa
* E-mail (Nie publikowany)
   Strona www (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod
Porównaj