Nadruk na szkle

Nadruk na szkle

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się mieszkania urządzone w minimalistycznym stylu. Charakteryzują się one użyciem niewielkiej liczby kolorów, co sprawia, że pomieszczenia wydają się niemal sterylne. W przypadku takich mieszkań często, jedną z nielicznych dekoracji, staje się szklana tafla pokryta barwnym nadrukiem. Obraz tego rodzaju prezentuje się bardzo oryginalnie i pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Nadruk na szkle – wzornictwo

Szklane panele, na których nadrukowana jest zdjęcie lub grafika to coraz częstszy element dekoracyjny w naszych mieszkaniach. Najczęściej można je spotkać w kuchniach i łazienkach, ale pojawiają się też w sypialniach czy salonach. Firmy produkujące szklane panele mają w swoich zasobach szeroką gamę różnych wzorów, z których każdy wybierze coś dla siebie. Niektórzy producenci mają także dla swoich klientów ofertę spersonalizowaną – każdy może umieścić na tafli szkła dowolną, wybraną przez siebie grafikę. Dzięki takiemu podejściu na szkle może zostać umieszczone zdjęcie albo dowolny obraz.

Nadruk na szkle – opracowanie grafiki

Zgodnie z założeniami na szklanej powierzchni można umieścić niemal każdy wzór. Jednakże, aby tak było zdjęcie lub grafika muszą spełniać kilka warunków. Przede wszystkim muszą być zapisane w pliku o wysokiej rozdzielczości. Jest to warunek konieczny ze względu na wysoką dokładność wydruku na szkle. Jeśli obraz nie będzie spełniał tego warunku, po wydrukowaniu stanie się rozmazany. Nie oznacza to, że wybrane przez klienta zdjęcie nie może stać się obrazem na szkle, a wręcz przeciwnie. Większość zdjęć i obrazów można dostosować do potrzeb drukarki, niezbędna jest jednak pomoc zawodowego grafika.

Nadruk na szkle – wykonanie

Na wybraną do druku szklaną powierzchnię urządzenie drukujące nakłada pigment w postaci nanocząsteczek. Takie rozwiązanie sprawia, że nadruk na szkle charakteryzuje się wysokim nasyceniem barw i wyrazistością. Nanocząsteczki zapewniają mu trwałość, dzięki czemu nie płowieje, jak to bywa w przypadku np. fototapet.

Nadruk na szkle – wielkość obrazu

Wielkość szklanej powierzchni z nadrukiem nie jest ściśle określona. Warto jednak wiedzieć, że pojedyncza tafla szkła ma rozmiar 1,5 m x 2,4 m. Dlatego najczęściej szklane obrazy charakteryzują się właśnie taką, maksymalną wielkością. Należy jednak wiedzieć, że wielkość tafli nie jest ostatecznym ograniczeniem wielkości obrazu. Jeżeli ma on być większy wówczas obraz dzielony jest na części i drukowany na kilku taflach. W miejscu przeznaczenia poszczególne elementy są montowane w taki sposób, aby tafle tworzyły jeden wzór.

Szklane panele z nadrukiem cyfrowym są coraz powszechniejsze w naszych domach. Ich zalety to nie tylko ładny wygląd, ale również prosty montaż, trwałość i funkcjonalność. Szklane ozdoby sprawiają, że mieszkanie wygląda elegancko i nowocześnie.

Zostaw odpowiedź

* Nazwa
* E-mail (Nie publikowany)
   Strona www (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod
Porównaj