5 rzeczy, których nie lubią panele szklane

5 rzeczy, których nie lubią panele szklane

Panele szklane z dnia na dzień są bardziej popularne. Doskonale prezentują się zarówno w kuchni jak i w łazience. Coraz częściej panele wykorzystywane są również do ozdabiania sypialni czy salonów. Zanim jednak kupisz i zamontujesz w swoim domu ozdoby ze szkła musisz wiedzieć co źle wpływa na nie i może je uszkodzić.

 

1. Zły montaż

Pierwszą rzeczą, która może zniszczyć panele jest zły montaż. Wybór nieodpowiedniego kleju lub  źle przygotowany i zamontowany stelaż mogą spowodować odkształcenia, co w ostateczności prowadzi wzrostu narażenia na uszkodzenia mechaniczne.

2. Nieodpowiednie docinanie

Kolejnym powodem uszkodzenia paneli może być docinanie ich na własną rękę. Niedostosowane narzędzia oraz brak umiejętności mogą prowadzić do pęknięcia szklanej powierzchni.

3. Stałe zabrudzenia

Panele szklane są bardzo funkcjonalne i łatwo je utrzymać w czystości. Wystarczy miękka ściereczka i woda z dodatkiem płynu do naczyń, aby z ich powierzchni usunąć niemal wszystkie zabrudzenia, jeśli są świeże. Jeżeli jednak pozwolimy brudowi zaschnąć, wówczas wyczyszczenie paneli może okazać się problematyczne.

4. Szorowanie paneli

Szkło ma delikatną powierzchnię, która podczas szorowania może ulec zniszczeniu. Dlatego najlepiej nie czyścić paneli szczoteczkami, drapakami ani żadnymi innymi, ostrymi narzędziami. Jeśli zabrudzenie zaschnie na szklanej powierzchni wówczas najlepiej jest zwilżyć je, odczekać chwilę a następnie zmyć.

5. Nieodpowiednie środki czyszczące

Na koniec warto wspomnieć o używaniu nieodpowiednich środków do mycia i czyszczenia paneli. Przede wszystkim należy pamiętać, aby używać wyłącznie płynów. W mleczkach i proszkach do czyszczenia znajdują się drobiny, które mogą delikatnie zarysować czyszczoną powierzchnię. Wprawdzie uszkodzeń nie widać od razu, ale z biegiem czasu szkło traci swój pierwotny połysk. Musisz też pamiętać, że forma płynu nie gwarantuje, iż szkło nie zostanie uszkodzone. Jeśli środek czyszczący, którego używasz ma w składzie aceton, benzynę lub kwasy, może doprowadzić do zmatowienia powierzchni paneli.

Zostaw odpowiedź

* Nazwa
* E-mail (Nie publikowany)
   Strona www (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod
Porównaj