Lustro w salonie – pomysł na niebanalnie urządzone wnętrze

Lustro w salonie – pomysł na niebanalnie urządzone wnętrze

Lustra zazwyczaj montujemy w łazience, przedpokoju lub sypialni. Mało kto decyduje się na lustrzane powierzchnie w salonie, a szkoda, ponieważ dzięki nim można znacznie powiększyć albo rozjaśnić pomieszczenie.

Optyczne powiększenie wielkości pomieszczenia

Jeśli lustrami zostanie pokryta duża powierzchnia ściany wówczas odbijający się w nich obraz tworzy dodatkową przestrzeń. Jest to doskonały sposób na optyczne powiększenie małego salonu.

Światło

Ciekawą opcją może być również wykorzystanie luster do rozświetlenia pomieszczenia. Umieszczenie powierzchni lustrzanej naprzeciw okien lub w pobliżu źródła światła znacząco wzmocni jego blask i rozjaśni salon.

Lustro – ale jakie?

W salonie można zainstalować bardzo różne lustra. Dobór odpowiedniego modelu zależy od stylu w jakim zostało urządzone pomieszczenie, ale również od preferencji mieszkańców. We wnętrzach urządzonych w stylu tradycyjnym, rustykalnym czy prowansalskim wspaniale zaprezentują się lustra w masywnych ramach. W przypadku pomieszczeń urządzonych nowocześnie można pokusić się o umieszczenie na ścianie tafli lustrzanej bez obramowania. Ciekawą alternatywą jest również skorzystanie z nietypowej wersji lustra zbudowanego np. ze szklanych płytek lub mozaiki.

Lustro, które zakrywa

W mieszkaniach w bloku, gdzie pokoje są niewielkie, ale musi się w nich dużo zmieścić można wykorzystać lustra do ukrycia niektórych sprzętów. Jeśli np. drzwi szafy zastąpione zostaną lustrem, wówczas nie tylko salon znacznie się powiększy i rozjaśni ale dodatkowo ukryty zostanie mebel, którego być może wcale nie powinno tam być.

Lustra to bardzo wdzięczny element dekoracyjny. Korzystając z nich można znacznie zwiększyć optycznie pomieszczenie, rozjaśnić je a nawet ukryć niechciane elementy wyposażenia. Poszukując dodatków i ozdób do swojego mieszkania warto rozważyć również opcję wykorzystania luster.

Zostaw odpowiedź

* Nazwa
* E-mail (Nie publikowany)
   Strona www (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod
Porównaj