Szklane ściany

Szklane ściany

O Szklanych Domach pisał już Żeromski. Za jego życia były to marzenia, dziś jednak jest zupełnie inaczej. Powstaje coraz więcej budynków, które ubierane są w szklane panele. Także we wnętrzach mieszkań pojawiają się wielkoformatowe tafle szkła, które wydzielają poszczególne powierzchnie użytkowe.

Dlaczego szklane ściany?

Szkło nie jest materiałem, który wybiera się na ścianki działowe w mieszkaniach. Szklane tafle kojarzą nam się bardziej ze sterylnymi przestrzeniami w nowoczesnych biurach, niż z dzieleniem przestrzeni w mieszkaniach. Niemniej jednak okazuje się, że szkło doskonale sprawdza się także w domach. Przeźroczysta, matowa, barwna lub z nadrukiem powierzchnia szklana zajmuje znacznie mniej miejsca niż standardowa ścianka działowa wykonana np. z płyt gipsowych. Zaletą szklanych ścian jest również ich przezroczystość. Nawet szkło zadymione, matowe lub barwione przepuszcza część światła z innych pomieszczeń, co jest niewątpliwą zaletą, jeśli chcemy wydzielić np. część salonu, która nie przylega bezpośrednio do okna. Warto też zauważyć, że ściany szklane wyglądają bardzo lekko i efektownie, co nadaje pomieszczeniom dodatkowego uroku.

Rodzaj szkła na ściany działowe

Jeśli mamy zamiar podzielić pomieszczenie za pomocą szklanych ścianek działowych trzeba pamiętać, że nie każde szkło nadaje się do tej funkcji. Obecnie na rynku jest wiele firm oferujących panele szklane, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby do ich produkcji wykorzystywane było szkło hartowane, które jest znacznie bardziej odporne niż zwyczajne.

Montaż

Szklane panele mające pełnić rolę ścianki działowej muszą być specjalnie przymocowane do ścian, sufitu i podłogi. Bardzo ważne jest umieszczenie szklanej płyty w ramie. Obecna technologia umożliwia ograniczenie szerokości ramy do ok. 2 cm, dzięki czemu w przypadku dużych szklanych powierzchni staje się ona niemal niewidoczna.

Dzisiejsze rozwiązania związane z aranżacją przestrzeni mieszkalnej znacznie różnią się od tych stosowanych jeszcze kilka lat temu. W domach coraz częściej pojawiają się szklane elementy zdobnicze w postaci płytek, mozaik, barwnych paneli czy ścianek działowych.

Zostaw odpowiedź

* Nazwa
* E-mail (Nie publikowany)
   Strona www (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod
Porównaj