Stylowa czerń w łazience

Stylowa czerń w łazience

Najbardziej wyszukane stroje czy meble bardzo często są w kolorze czarnym. Jak okazuje się czerń nadaje elegancji również wnętrzom. Dziś kilka słów o możliwościach jakie daje czarny kolor w aranżacji łazienki.

Łazienkowa czerń – gdzie ją stosować, a gdzie unikać?

Kolor czarny doskonale prezentuje się w łazience. Podkreśla biel ceramiki łazienkowej oraz metaliczną kolorystykę armatury. Czarne detale sprawiają, że barwne elementy wystroju łazienki stają się bardziej eleganckie i stylowe. Niestety czarny kolor ma też swoje minusy. Największym z nich jest zaciemnianie pomieszczenia. Dlatego też czerń wspaniale prezentuje się w dużych, oświetlonych naturalnym światłem łazienkach. Natomiast zupełnie nie sprawdzi się w łazienkach małych, które najczęściej spotykamy w blokach. Zamontowanie czarnych płytek czy paneli na ścianach tak małego pomieszczenia sprawi, że stanie się ono mroczne, zimne i przytłaczające.

Czar czarnego koloru

Czarny kolor w łazience może pojawić się w wielu różnych odsłonach. Wśród najczęściej stosowanych opcji jest czarna podłoga lub czarne płytki na ścianach. Zdarzają się również meble łazienkowe w tym kolorze lub ceramika, aczkolwiek są nadal dość rzadko spotykane. Decydując się na czarne elementy w łazience należy pamiętać o tym, aby nie przeważały. Czerń jest eleganckim dodatkiem, ale w dużej ilości może przytłaczać. Czarna podłoga podkreśli piękno płytek w jasnym kolorze na ścianach. Fragment czarnej ściany sprawi, że biała ściana będzie prezentowała się stylowo a nie sterylnie. Czarne płytki lub mozaika to także świetny pomysł na wydzielenie optyczne poszczególnych przestrzeni w łazience.

Czerń połączona

Czarny kolor nie powinien występować samodzielnie w łazience. Jest to barwa, która wspaniale współgra z szerokim wachlarzem barw. Właściwie kolor czarny można połączyć z każdym innym, jednak są takie, które wspólnie prezentują się najlepiej. Wśród najlepszych partnerów dla czerni można wymienić wszelkie odcienie bieli i szarości. Inną opcją jest łączenie elementów czarnych z czerwonymi. Łazienka w tych barwach prezentuje się niesamowicie.

Czarny kolor nadaje łazience elegancji, ale może sprawić, że stanie się ona ciemna i przytłaczająca. Dlatego bardzo ważne jest przemyślane wykorzystanie tego koloru.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Compare